New Breed Of Metal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biografija: As I Lay Dying

2 posters

Go down

Biografija: As I Lay Dying Empty Biografija: As I Lay Dying

Postaj  Richpa čet lis 30, 2008 2:07 pm

Kada govorimo o metalcore glazbi, onda su dečki iz As I Lay Dying neizostavno ime. Ovaj američki bend je nastao 2001. godine u San Diegu (Kalifornija) i do sada su izdali 4 studijska albuma, split album, te jedan kompilacijski album. Status jednog od najkvalitetnijih metal bendova današnjice su stekli zahvaljujući svom trećem albumu ''Shadows Are Security'' iz 2005. godine na kojem su se našle nezaboravne numere kao što su ''The Darkest Nights'', ''Through Struggle'', te ''Empty Hearts''.

Naravno, bitno bi bilo spomenuti i njihovu raniju diskografiju na kojoj je produkcijski dio bio znatno osiromašen i za današnje visoke standarde u metalu - nedovoljan. No, to niti malo nije dovelo u pitanje njihovu sviralačku i stvaralačku kvalitetu koju jasno prikazuju od samih početaka sviranja u bendu.

Veliki uspijeh je polučio i prošlogodišnji i ujedno zadnji album koji su izdali ''An Ocean Between Us''. Album je zasjeo na solidno 8. mjesto na Billboardovoj Top 200 listi, te na prvo mjesto Top Rock liste. 2007. godina je bila za bend jako uspješna i po pitanju turneja pa su tako nastupali na mnogim poznatim američkim i europskim festivalima a svakako ne smijemo zaboraviti i da su dečki osvojili ''Ultimate Metal God'' nagradu u organizaciji MTV-a, te ovogodišnju nominaciju za stvar ''Nothing Left'' u sklopu Grammy-a.

Zvuk koji karakterizira ovaj bend je zasigurno unikat u žanru jer odlična kombinacija scream vokala od strane Tim Labesisa i clean dionica za koje zadužen basist Josh Gilbert, nisu slučaj kod mnogih metalcore bendova, bar ne po pitanju kvalitete. Utjecaj thrash metala se također da primjetiti pogotovo na zadnjem albumu, a u prilog tome ide i side projekt pjevača Tim Lambesisa ''Austrian Death Machine'' kojeg smo već ranije predstavili.

Od ovog benda možemo (i trebamo) očekivati još dosta kvalitetnih izdanja, a to bi se moglo desiti 2009. godine preko Metal Blade Recordsa s kojim dečki imaju potpisan ugovor. Slični bendovi AILD-u su svakako: All That Remains, Parkway Drive, Caliban, Killswitch Engage, Heaven Shall Burn.

by Richpa
Richpa
Richpa
Admin

Male Broj postova : 363
Age : 37
Lokacija : Knin
Registration date : 25.06.2008

https://nbom.forumakers.com

[Vrh] Go down

Biografija: As I Lay Dying Empty Re: Biografija: As I Lay Dying

Postaj  Detritus sub sij 10, 2009 1:54 am

AILD je meni jedan od najdrazih metalcore bendova...
prvi sam ih put cuo na "Shadows Are Security" albumu i neke od pjesama - Confined, Through Struggle, Darkest Nights su me odmah zainteresirale za bend...
izdavanjem "An Ocean Between Us" je ostavio jos bolji dojam na mene...od tad mi je AILD medu najdrazim bendovima...Forsaken, Wrath Upon Ourselves, Nothing Left i This Is Who We Are su mi medu najdrazim pjesmama uopce...
Lambesisov vokal mi dosta odgovara i ugodan mi je za slusat, a clean vokalna dionica dere guzice...posebno u Forsaken i Wrath Upon Ourselves recimo...
jako mi se svida zvuk gitare, zvuk bubnja je po meni (to sam vec cini mi se pisao na cmar-netu) medu najboljim zvukovima bubnja...
hrpa genijalnih ritmova, odlicnih riffova i vokalnih dionica...

makar mi lyricsi generalno nisu nesto posebni, imaju nekoliko genijalnih tekstova, ali kako god, odlican bend i odlicna mjuza...
Detritus
Detritus

Male Broj postova : 54
Age : 32
Lokacija : Pozhaeggah
Registration date : 10.01.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.