New Breed Of Metal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ion Dissonance

3 posters

Go down

Ion Dissonance Empty Ion Dissonance

Postaj  n0thing uto kol 26, 2008 9:38 pm

Ion Dissonance su jedan od vodecih bandova mathcore scene, a dolaze nam iz Kanade. Osnovani 2001. godine, od strane Antoine Lussiera i Sebastiena Chaputa (oboje gitaristi). Ubrzo zatim u band dolaze bubnjar Jean Francois Richards, te Sebastien Painchaud na bass gitari i Gabriel McCaughry kao vokal.
Cim je postava oformljena, band se odlucuje na izdavanje dema pod nazivom .357 (2002.), i to u svrhu promoviranja svog glazbenog stvaralastva. Nakon pozitivnih reakcija te nekoliko ponuda od strane izdavackih kuca, decki potpisuju ugovor za Willowtip Records i ubrzo snimaju svoj prvi album Breathing Is Irrelevant (2003.)

Album je producirao Yannick St-Amand (poznatiji kao bivsi gitarist Despised Icon, te producent priznatijih bendova kao sto su Neuraxis, Beneath The Massacre). Napomenimo da je prije snimanja albuma band napustio Painchaud, a na njegovo mjesto dolazi Miguel Valade.

U 9 pjesama, koliko ih se nalazi na albumu, decki predstavljaju svoj sound, koji varira od Meshuggah poliritmickih ritmova, The Dillinger Escape Plan kaoticnih dijelova, clean/spoken/scream vokala, te cak i pokojeg elementa death metala/grindcore-a (pretezito cujnih u bubnjarskim dionicama). Album je pobrao dobre kritike, a band godinu dana nakon izdavanja albuma krece na svoju prvu vecu turneju po SAD-u i Kanadi. U medjuvremenu je opet doslo do promjene postave. Miguel Valade odlazi, a na njegovo mjesto dolazi Xavier St-Laurent.

Nakon jednogodisnje turneje band se vraca u studio i snima svoj drugi album, Solace, za Abacus Recordings. Album je mrvicu slabiji od prethodnog, ali zvuci nekako "kaoticnije". Nazalost, kritike oko albuma su bile podijeljene, no to nije sprijecilo band da odradi jos jednu odlicnu turneju po SAD-u i Kanadi. Nakon zavrsetka turneje (sredinom 2006.) band napusta Gabriel McCaughry, zbog osobnih problema te drukcijih muzickih interesa, a par mjeseci kasnije dolazi novi vokal Kevin McCaughey.

Band se opet vraca u studio (snimanje split album sa kolegama iz Despised Icona) a nedugo zatim snimaju i svoj treci studijski album Minus The Herd (2007., producenti Ion Dissonance i Zeuss). Ovim je albumom band napravio veliki stilski zaokret, te su kaoticnost i kompleksnost zamijenili groove ritmom i poliritmijom. Kritike su opet bile podijeljene, i to ponajprije zbog ocitog Meshuggah worshipa, no po mom misljenju nema mjesta strahu, jer je album savrseno odsviran i produciran, i spada u sam vrh mathcore uradaka. Vjerujem da ce svatko tko voli mathcore pravac naci nesto za sebe na ovom albumu.

Nadam se da ce Ion Dissonance nastaviti u istom zestokom ritmu, te da ce nas i u buducnosti obradovati kvalitetnim uradcima.

by n0thing
n0thing
n0thing

Male Broj postova : 236
Age : 39
Lokacija : Umag
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

Ion Dissonance Empty Re: Ion Dissonance

Postaj  Richpa sri kol 27, 2008 12:02 pm

Bas sam cekao kad ces njihovu biografiju napisati. Jeben bend u svakom slucaju a i biografija Smile
Richpa
Richpa
Admin

Male Broj postova : 363
Age : 38
Lokacija : Knin
Registration date : 25.06.2008

https://nbom.forumakers.com

[Vrh] Go down

Ion Dissonance Empty Re: Ion Dissonance

Postaj  n0thing sri kol 27, 2008 1:06 pm

eto, sinulo mi jucer da napisem Laughing

fala! I love you
n0thing
n0thing

Male Broj postova : 236
Age : 39
Lokacija : Umag
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

Ion Dissonance Empty Re: Ion Dissonance

Postaj  Detritus sub sij 10, 2009 1:58 am

preslusao sam diskografiju neki dan...
odlican bend, dosta zanimljiva i nabrijana glazba, predobri nepravilni ritmovi...
ali iz nekog razloga mi ne odgovaraju, tesko mi ih je slusat...
morat cu se jos malo natjerat da nadem "ono nesto" Smile
Detritus
Detritus

Male Broj postova : 54
Age : 32
Lokacija : Pozhaeggah
Registration date : 10.01.2009

[Vrh] Go down

Ion Dissonance Empty Re: Ion Dissonance

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.