New Breed Of Metal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arkaea....

Go down

Arkaea.... Empty Arkaea....

Postaj  n0thing sri kol 27, 2008 8:04 pm

Arkaea je relativno novi band na new breed sceni (osnovan u 4. mjesecu ove godine), a otkrio sam ga sasvim slucajno, svrljajuci nesto po Myspaceu. Band se ni po cemu ne bi razlikovao od ostalih da ne postoji jedan interesantan podatak, a to da grupu sacinjavaju clanovi super poznatih Fear Factory i Threat Signal. Da, dobro ste procitali. Sad, zamislite ubojite ponavljajuce industrial ritmove Fear Factoryja u kombinaciji sa killer vokalima Threat Signala i melodicnih dijelova i dobiti cete glazbu kakvu stvara Arkaea.

Na temelju sampleova koje sam odslusao na Myspaceu zakljucio sam da band ustvari zvuci kao melodicniji Fear Factory, sto ce, uvjeren sam, izazvati podijeljene kritike, no i sami decki su rekli da je to cilj banda, kombiniranje melodija i njihovim eksperimentiranjem.

Inace, band su osnovali Christian Olde Wolbers (gitara) i Raymond Herrera (bubnjevi), oboje iz Fear Factoryja, a vokal je Jon Howard (Threat Signal). Nakon bezuspjesne potrage za basistom, Jon preporucuje kolegu iz maticnog banda, te se Pat Kavanagh uskoro pridruzuje bandu.

Po planovima, album je zakazan za 3. mjesec 2009. godine (u izdanju Koch Records), a poslije izdavanja albuma slijedi turneja u sklopu promocije. Do onda, posjetite www.myspace.com/arkaeamusic i poslusajte sampleove.

by n0thing
n0thing
n0thing

Male Broj postova : 236
Age : 39
Lokacija : Umag
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.