New Breed Of Metal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DevilDriver

4 posters

Go down

DevilDriver Empty DevilDriver

Postaj  Richpa pet ruj 05, 2008 12:39 pm

Priča o DevilDriveru započinje još u vrijeme dok je vokal Dez Fafara bio u bendu Coal Chamber. Nezadovoljan smjerom u kojem su Coal Chamber išli i gonjen željom da radi žešću glazbu, preselio se iz Orange Countya u Santa Barbaru da bi mogao sudjelovati u probama sa basistom Johnom Millerom, bubnjarem Johnom Boecklinom i gitaristom Jeffom Kendrickom. Tako je stvorena okosnica onoga što je danas DevilDriver, a ubrzo se bendu priključio i gitarist Evan Pitts koji je Deza upoznao u jednom restoranu.

Ispočetka se bend nazvao Deathride, ali Dez nije bio zadovoljan imenom, a uostalom postojalo je već par bendova istog naziva. Kako bi našli originalnije ime, sastavili su listu sa oko 200 potencijalnih naziva, da bi na kraju Dezova žena pronašla ime Devil Driver u knjizi o talijanskoj vještičjoj magiji. Naziv 'Devil Driver' se zapravo odnosi na zvona kojima su vještice u Italiji tjerale zle sile. Ime im se svidjelo jer je zvučalo opako, a Dez je osjećao da ime savršeno odgovara njegovom životu, tim više što je i sam putem bake i djeda bio u doticaju sa drevnim talijanskim magičnim običajima. Nakon što je ime bilo usvojeno, na red je došlo oblikovanje loga benda, a to je svima dobro poznati ''DevilDriver križ''. Simbolika tog križa koji se zove ''Cross of Confusion'', i star je par tisuća godina, odnosi se na preispitivanje svega, od autoriteta do religije. Savršeno za bend kao što su devilDriver. Nakon toga na red je došao njihov debitantski self-titled album.

Prvi album su izdali za Roadrunner records, 2003. godine. Za taj album veliku većinu glazbe napisao je gitarist Evan Pitts, a nakon izlaska album je naišao na negativne kritike od strane velikog broja glazbenih kritičara, dok je od strane publike naišao prvenstveno na veliko zanimanje, jer se radilo o totalnoj glazbenoj preobrazbi nanovo rođenog metalca Deza Fafare. Radilo se o albumu sa dinamičnim teškometalnim aranžmanima i bilo je zanimljivo vidjeti Deza u ulozi vokala koji je svoje potencijale pogurao do tada neviđenih razmjera. Stvari koje su se isticale su ''Nothing's Wrong'', prvi single sa albuma ''I Could Care Less'', ''Die (And Die Now)'' i ''Swinging The Dead''.

Nakon što je Pitts zamjenjen novim gitaristom – Mikeom Spreitzerom, njihov drugi album je dobio puno bolje kritike i što je važnije, na tom albumu su bolje prezentirali sebe kao i bend i definirali stil koji DevilDriver žele svirati. Pjesme za taj album su napisane na izoliranom ranču u Texasu koji su preuredili u studio, te je na kraju od 30-ak stvari izdvojeno 15, koje su pretočili u ''The Fury Of Our Maker's Hand''. Naziv albuma je opet imao simboličnu vezu sa Dezovim životom i njegovim vjerovanjima u posljednjih desetak godina, što je on opisao kao turbulentno razdoblje. Singleovi skinuti sa albuma su ''End Of The Line'' i ''Hold Back The Day'', za koje su snimljeni spotovi. Album je puno bolje prihvaćen od prvijenca i dostigao je 10,402 prodanih primjeraka samo u prvom tjednu. Također je završio na prvom mjestu Top Heatseekers ljestvice, što im je otvorilo vrata za turneje sa poznatim bendovima kao što su In Flames, Machine Head i Fear Factory.

Treći po redu album je izašao 2007. godine, a bend ga je ponovo snimio u samoći i tišini Sonic Ranch studija u bespućima Texasa. ''The Last Kind Words'' je po riječima Deza Fafare odredio stil u kojem su pronašli pravu esenciju glazbe koju DevilDriver stvaraju. Album je sam po sebi raznovrsniji od prethodna dva, sa bogatijim i svježim glazbenim aranžmanima, izvrsnim gitarističkim dionicama, baziranih uglavnom na novijoj varijanti melodičnog thrash metala. ''The Last Kind Words'' je nadmašio i očekivanja članova benda i donio najzanimljiviji zvuk, bez da su otišli u nekakvu komercijalnu sferu metal scene. Album koji je po mnogima kruna karijere benda je završio na 48. mjestu Billboardove ljestvice i prodan je u 14.000 primjeraka. Prvi single za koji je snimljen video spot je bio "Not All Who Wander Are Lost", a snimio ga je besplatno Nathan Cox. Gospodin Cox je svoju karijeru započeo snimanjem spota za pjesmu ''Loco'' od Coal Chambera, tako da je na taj način vratio Dez uslugu.

DevilDriver su te godine zasvirali na Download festivalu, gdje su probali napraviti najveći circle pit za Guinnessovu knjigu rekorda. Nažalost, taj pokušaj, iako je djelovao impresivno, nije donio željeni rezultat iz tog razloga što su ljudi koji rade za Guinnessovu knjigu rekorda naveli da je nemoguće fizički izmjeriti gdje circle pit počinje, a gdje završava.

Drugi single sa zadnjeg albuma je ''Clouds Over California'', za koju je također napravljen spot i koja je uvrštena u popularnu glezbenu videoigru - Rock Band. DevilDriver su zabilježili i svoj prvi nastup na Ozzfestu u ljet 2007., a uskoro planiraju izdati i svoj prvi DVD, koji bi trebao izaći negdje tokom ove godine. Za bend koji redefinirao metal možemo reći da iz dana u dan postaju sve popularniji i polako prerastaju u jedan od onih koji će za 10-ak godina biti živa legenda.

DevilDriver myspace

by Stark
Richpa
Richpa
Admin

Male Broj postova : 363
Age : 38
Lokacija : Knin
Registration date : 25.06.2008

https://nbom.forumakers.com

[Vrh] Go down

DevilDriver Empty Re: DevilDriver

Postaj  n0thing pet ruj 05, 2008 1:55 pm

svaka cast, lijepo napisano! thumbs up! Wink
n0thing
n0thing

Male Broj postova : 236
Age : 39
Lokacija : Umag
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

DevilDriver Empty Re: DevilDriver

Postaj  Stark pet ruj 05, 2008 3:10 pm

Embarassed
Stark
Stark

Male Broj postova : 227
Age : 40
Lokacija : Zagreb
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

DevilDriver Empty Re: DevilDriver

Postaj  artredis pet ruj 05, 2008 5:20 pm

Ovo je primjer kako se piše biografija - isrcpno i sa primjetnim "author's touch". Ova trivia sa pokušajem postavljanja rekorda je isto odlična finesa koju bi ja na primjer izostavio - ali sada vidim koliko to može značiti za kvalitet teksta. Sad će mi biti lakše pisati sljedeću biografiju. Svaka čast.
artredis
artredis

Male Broj postova : 176
Age : 37
Lokacija : Sarajevo
Registration date : 28.06.2008

[Vrh] Go down

DevilDriver Empty Re: DevilDriver

Postaj  n0thing sub ruj 06, 2008 1:34 am

cudno da ti je dobra..jer mi drugi ne znamo pisati biografije pa moramo od starka uciti...stas...
n0thing
n0thing

Male Broj postova : 236
Age : 39
Lokacija : Umag
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

DevilDriver Empty Re: DevilDriver

Postaj  artredis sub ruj 06, 2008 12:05 pm

n0thing je napisao/la:cudno da ti je dobra..jer mi drugi ne znamo pisati biografije pa moramo od starka uciti...stas...

Laughing aj mojne opet. Druge biografije sam, iskreno, a neke fakat nisam ni čitao, samo preletio pa kad ih pročitam pažljivo vjerovatno ću komentari biti pozitivni - ali ova za DD me fascinirala jer sam znao za Coal Chamber ali pojma nisam imao o DD osim što sam im slušao zadnji album - a interesovalo me šta je to Dez radio. Joj nothing jarane... Laughing mojne ba više.
artredis
artredis

Male Broj postova : 176
Age : 37
Lokacija : Sarajevo
Registration date : 28.06.2008

[Vrh] Go down

DevilDriver Empty Re: DevilDriver

Postaj  n0thing sub ruj 06, 2008 2:33 pm

ma sve pet Wink nego, cudi me kako to da nisi prije cuo za DD? samo da te pitam nesto - koliko si u tom new breed fazonu? onako, cisto informativno me zanima...
n0thing
n0thing

Male Broj postova : 236
Age : 39
Lokacija : Umag
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

DevilDriver Empty Re: DevilDriver

Postaj  artredis sub ruj 06, 2008 5:46 pm

Pravo malo. Ja sam fakat neznalica po mnogim pitanjima to ne krijem ali zato saznajem. Još neko vrijeme ću biti u fazi preslušavanja "klasike" new breed zike. Slušam ovo od februara otkako sam prvi put čuo (slučajno) pjesmu White Knuckless od Five Finger Death Puncha-a a nakon toga Andrejev glas - pošto je imao pravo interesantan pristup vođenju emisije Laughing , na radiju 202 (Sarajevo), emisiji Nova era. Sljedeća je bila Ghostflowers od Otepa i već sam ga sljedeću emisiju zvao da mi kaže nazive bandova da skidam. Od tada ono baš aktivno slušam mjuz u ovom folu (moderni metal) Laughing , mada imam cijelu ekipu u Travniku koja sluša ono što mi svi zovemo mathcore a neki od njih imaju i bandove (npr. Beware). Inače sam hip-hoper ali sam se na ovaj mjuz navukao kao na drogu. Onda još rock planet forum gdje sam dobio materijala za istraživanje pa evo sada i ovo. Najiskrenije stari moj, ja kurac ne znam nit se furam da nešto znam ali zato istražujem i predan sam tome. Znam da je glavni fol slušanje mjuze i u mailu kojem sam vam poslao vezan za pisanje biografija, info-a i recenzija, sam rekao da nisam "sazrio" za pisanje recenzija. Što se tiče new breed fazona i to znam tek od februara. Ali bandovi tipa SOAD, Coal Chamber, Slipknot, Korn, Nonpoint i metal klasici su mi poznati odvajkada. Npr. baš smo 2000. u Travniku svi furali Korn - majice, CD-ovi, pjesme napamet naučene i sl. To je bila ekstra furka.
artredis
artredis

Male Broj postova : 176
Age : 37
Lokacija : Sarajevo
Registration date : 28.06.2008

[Vrh] Go down

DevilDriver Empty Re: DevilDriver

Postaj  n0thing ned ruj 07, 2008 7:34 pm

aha, sad su mi neke stvari jasnije Wink
n0thing
n0thing

Male Broj postova : 236
Age : 39
Lokacija : Umag
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

DevilDriver Empty Re: DevilDriver

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.