New Breed Of Metal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Synthetic Breed

3 posters

Go down

Synthetic Breed Empty Synthetic Breed

Postaj  n0thing sub kol 23, 2008 2:00 am

Synthetic Breed je band koji nam dolazi iz Australije, a njihova glazba se najlakse moze definirati kao kombinacija teskih industrijskih riffova koji se ispreplicu sa poliritmijom, uz nezaobilazne sampleove kombinirane sa kirurski precizno odsviranim bubnjevima (kombinacija Meshuggah/Fear Factory/sampleovi/elektronika). Na prvo slusanje band me podsjeca na Mnemic, ali kaoticniji i "hladniji". Nazalost, nisam pronasao o cemu govore tekstovi pjesama, no po mom proucavanju tekstova pjesama dosao sam do zakljucka da je tema najcesce odnos ljudi i strojeva (pretpostavljam robota) koji postupno istiskuju ljudsku rasu i postaju dominantni, te da nestaje svaki trag ljudskome rodu. Pretpostavljam da se o tome radi, ali najbolji nacin je da sami procitate tekstove pjesama i dodjete do logickog zakljucka.

No vratimo se bandu. Band je osnovan 2001./02. godine, a glavni osnivac je Vincent Zylstra (gitara, back vokal, programiranje), kojem se kasnije pridruzuju Reza Nasseri (gitara, back vokal), te Jonas Bahlo (bass, vokal). Interesantna je cinjenica da je band djelovao kao trojac, a s obzirom da je glazba koju su stvarali bila poprilicno slozena, kao bubnjara programirali su drum machine, posto nisu mogli naci adekvatnog bubnjara. Tako su i par puta nastupali uzivo, na lokalnim festivalima i koncertima. Kasnije im se pridruzio Mark Condello kao glavni vokal, te Nick Bose kao bubnjar. Sam Nick se par puta vracao i odlazio iz banda, a i nikad nije svirao uzivo. Nakon vise audicija, band odlucuje da na Nickovo mjesto dolazi Daniel Luttick. Uz njega je vezan interesantan podatak da je taj odlican bubnjar jazz freak, sto mozemo vidjeti i samim nacinom sviranja. Napokon je band mogao svirati uzivo u kompletnoj "ljudskoj" postavi. No to je trajalo svega dva nastupa.

U ozujku 2003. band napusta Mark, i to je dovoljan znak bandu da nesto promijeni. Uprkos tome sto je vecina studijskog materijala bila snimljena, decki su se odlucili na neke promjene. Stim gitara je promijenjen sa B na A, a dvije stvari koje nisu zavrsile na njihovom prvom EP-u (nazvanim Synthetic Breed), Eclectic i Cybernetics, nasnimljene su za njihov prvi album, no o tome nesto kasnije.

U medjuvremenu vokalne dionice preuzima Reza, a Vincent i Jonas su se prebacili na back vokale, te u takvoj postavi odrzavaju nekoliko koncerata, da bi im se sredinom 2005. godine pridruzio vokal Cal Hughes. Cal je inace neko vrijeme imao probe sa bandom, te je tako i postao novi stalni clan. Krajem 2006. Reza Nasseri napusta band, a na njegovo mjesto dolazi Darcy Mildren, te je to i danasnja stalna postava.

Inace, sam nastup banda uzivo je pravi spektakl, a usudio bi ih se nazvati Pink Floydima metala, jer scenski su im nastupi nevjerojatni. Vokal sa vise mikrofona, svjetlosni efekti, kompjuterske projekcije, perfektni sound engineering, sve su to dio njihovih nastupa, i stvarno ih treba uzivo pogledati, jer si samo mogu zamisliti kako sve to izgleda u kombinaciji sa njihovom zestokom glazbom.

Inace band je izdao dosta materijala, pocevsi od Synthetic Breed EP-a, izdanog 2003. godine, koji je out of print, a sadrzi 6 pjesama (Synthetic Breed, Human Receptor, Extraction, Reoccuring Thought Pattern, Neuro Connectivity, Techno Sedation). Sljedeci je EP Fractured, izdan 2005. godine, a sastoji se od 6 pjesama. To su Fragile, Chaos, Cybernetics, Catatonic, Eclectic (ove zadnje 3 nasnimljene za prvijenac Catatonic), te Paradox, koja je ustvari cijeli EP sniman "naopako". Sa ovim EP-em band se i probio na australsku metal scenu, posto su prije bili relativno u sjeni zbivanja.

Ostala izdanja koja su izdali su With Full Force (live album izdan 2007. godine koji im je omogucio vecu pozornost, te potpisivanje ugovora za full length album), Redux (takodjer izdan 2007. godine, to je inace njihov prvi EP, ali masterizirani), Fractured Redux (2007., stvari sa prva dva EP-a, nasnimljene i remasterizirane, te bonus stvar Becoming, inace pjesma od Pantere snimljena za potrebe Dimebag Tribute albuma - The Art Of Shredding) i napokon, njihov prvi album Catatonic, izdan 2008. godine.

Spomenimo i da je sam band nastupao sa velikim metal imenima, kao sto su Korn, In Flames, Napalm Death, Trivium, Celtic Frost, Kreator, Opeth, Soulfly, The Haunted, The Black Dahlia Murder, itd.

Mislim da sam dovoljno rekao sto se tice ovog banda, a na vama je da poslusate njegove materijale i uzivate u beskompromisno hladnom i tehnicki odsviranom metalu.

by n0thing
n0thing
n0thing

Male Broj postova : 236
Age : 39
Lokacija : Umag
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

Synthetic Breed Empty Re: Synthetic Breed

Postaj  n0thing sub kol 23, 2008 2:01 am

btw, decki, samo mi malo rijesite razmak izmedju slike i teksta, posto sam ja umoran i jedva gledam (pisao sam biografiju dobrih 2 sata Wink ) hvala!
n0thing
n0thing

Male Broj postova : 236
Age : 39
Lokacija : Umag
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

Synthetic Breed Empty Re: Synthetic Breed

Postaj  Stark sub kol 23, 2008 2:14 am

to je to, nekog je čopila inspiracija Smile thumbs up! Wink
Stark
Stark

Male Broj postova : 227
Age : 40
Lokacija : Zagreb
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

Synthetic Breed Empty Re: Synthetic Breed

Postaj  n0thing sub kol 23, 2008 2:17 am

fala! a ono, prije vikenda, jer idem kod zene, pa da se malo ispucam Wink
n0thing
n0thing

Male Broj postova : 236
Age : 39
Lokacija : Umag
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

Synthetic Breed Empty Re: Synthetic Breed

Postaj  Richpa sub kol 23, 2008 12:30 pm

Svaka cast, jos jedna odlicna biografija!
Richpa
Richpa
Admin

Male Broj postova : 363
Age : 37
Lokacija : Knin
Registration date : 25.06.2008

https://nbom.forumakers.com

[Vrh] Go down

Synthetic Breed Empty Re: Synthetic Breed

Postaj  n0thing sub kol 23, 2008 1:50 pm

thanks sefe I love you
n0thing
n0thing

Male Broj postova : 236
Age : 39
Lokacija : Umag
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

Synthetic Breed Empty Re: Synthetic Breed

Postaj  Stark ned kol 24, 2008 9:07 pm

n0thing je napisao/la:fala! a ono, prije vikenda, jer idem kod zene, pa da se malo ispucam Wink

pa ispucat ćeš se kod žene Twisted Evil
Stark
Stark

Male Broj postova : 227
Age : 40
Lokacija : Zagreb
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

Synthetic Breed Empty Re: Synthetic Breed

Postaj  n0thing ned kol 24, 2008 9:31 pm

pa ne bas...Laughing
n0thing
n0thing

Male Broj postova : 236
Age : 39
Lokacija : Umag
Registration date : 25.06.2008

[Vrh] Go down

Synthetic Breed Empty Re: Synthetic Breed

Postaj  Richpa pon kol 25, 2008 3:00 am

Zene.... What a Face affraid cheers Basketball pig


ahhhh zeneeeeeeeeeee afro flower elephant jocolor
Richpa
Richpa
Admin

Male Broj postova : 363
Age : 37
Lokacija : Knin
Registration date : 25.06.2008

https://nbom.forumakers.com

[Vrh] Go down

Synthetic Breed Empty Re: Synthetic Breed

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.